دانلود پایان نامه ارشد

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه ارتباط توسعه اقتصادی و بازده سرمایه گذاری بنگاهها در فن‌آوری اطلاعات

قسمتی از متن پایان نامه :

محیط سرمایه گذاری

محیط سرمایه گذاری در برگیرنده انواع اوراق بهادار قابل معامله می باشد و از طرف دیگر، وقتی صحبت از محیط سرمایه گذاری می گردد، بایستی مکان و چگونگی خرید و فروش  اوراق بهادار را نیز مدنظر قرار دهیم. به گونه کلی، می توان اجزای محیط سرمایه گذاری را به سه دسته تقسیم نمود:

1- اوراق بهادار یا دارایی های مالی

2- بازارهای اوراق بهادار یا بازارهای مالی

3- واسطه‌ها یا مؤسسات مالی

2-3-5 ابزار های قابل معامله

ابزارهای قابل معامله در سه دسته ابزارهای » بازار پول، بازار سرمایه و مشتقه‌ها « مطالعه می گردد:

اوراق بهادار بازار پول: اوراق این گروه از دارایی‌ها دارای درجه نقدشوندگی بالا و ریسک‌پذیری کمی می باشد و به وسیله دولت‌ها، موسسات مالی و شرکت ها به سرمایه گذاران فروخته می گردد. ویژگی مهم این اوراق سررسیددار بودن آنهاست. حجم معاملات آنها بالا و سررسید آنها از یک روز تا یک سال می باشد. سرمایه گذاران اکثراً به گونه مستقیم در این اوراق سرمایه گذاری می‌کنند اما در بعضی موارد به گونه غیرمستقیم و از طریق صندوق های سرمایه گذاری این کار انجام می گردد.

اوراق بهادار بازار سرمایه: این گروه از اوراق در مقایسه با اوراق بهادار بازار پول از درجه نقدشوندگی پایین تری برخوردار بوده و اکثراً فاقد سررسید بوده و یا سرسید آنها بیش ازیک سال می باشد. ریسک و بازده این اوراق نسبت به ابزار های بازار پول در حد بالاتری می باشد.

اوراق مشتقه: اوراق بهاداری هستند که اسمی آنها ناشی از اوراق بهادار معینی می باشد. دو نوع از مهم ترین اوراق مشتقه، پیمان های تحویل آتی و برگ اختیار معامله می باشد. اوراق مشتقه معمولاً بر روی ارز، اسناد بهادار یا کالاها و متناسب» نرخ بهره، شاخص سهام یا نرخ یک ارز یا کالا «نیز طلا و نقره صادر می گردد. قیمت این اوراق با تغییرات می باشد. اوراق مشتقه ابزاری برای کاهش یا انتقال خطر می باشد که فاصله زمانی موجود تا اعمال آنها کمک می کند تا مخاطرات تعدیل گردد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

 

2-3-6 فرآیند سرمایه گذاری

در فرآیند سرمایه‌گذاری به چگونگی تصمیم گیری سرمایه‌گذار در اوراق بهادار قابل معامله و اندازه سرمایه گذاری در هر کدام از انواع اوراق و زمان انجام سرمایه گذاری پرداخته می گردد. رویه‌ای شامل مراحل زیر برای تصمیم گیری در این باره به عنوان اساس فرآیند سرمایه گذاری مطرح می‌باشد:

سوالات یا اهداف این پایان نامه : 

هدف اصلی:

مطالعه ارتباط بین توسعه اقتصادی کشور و اندازه بهره گیری بنگاههای اقتصادی از فناوری اطلاعات.

اهداف فرعی:

مطالعه ارتباط بین افزایش درآمد سرانه کشورو اندازه بهره گیری بنگاههای اقتصادی از فناوری اطلاعات.

مطالعه ارتباط بین افزایش بیکاری کشور و اندازه بهره گیری بنگاههای اقتصادی از فناوری اطلاعات.

مطالعه ارتباط بین افزایش بهره وری کشور و اندازه بهره گیری بنگاههای اقتصادی از فناوری اطلاعات.

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مطالعه ارتباط توسعه اقتصادی و بازده سرمایه گذاری بنگاهها در فن‌آوری اطلاعات  با فرمت ورد