شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

عنوان کامل پایان نامه :

 ارتباط بین اخلاق مدیریتی و سلامت سازمانی شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان

قسمتی از متن پایان نامه :

2 پیشینه تاریخی مطالعه اخلاق

اگر چه عده­ای بر این باورند که اخلاق در چارچوب اعتقادات دینی دوام و قوام یافته می باشد بایستی گفت که در تمام ادوار زندگی بشر­ها همواره اخلاق در قالب اصطلاحات مختلف بشر دوستی، انسانیت، عدالت و … به عنوان خصیصه­های عالی بکار برده می گردید به عنوان مثال در یونان باستان بحث های فراوانی در زمینه اخلاق ارائه گردید که مانند می توان به مباحثات بقراط و افلاطون و دیگران تصریح نمود. همچنین در مورد سوسیالیسم گفته می گردد که در قرن 18 بر پایه عاطفی و اخلاقی و به مقصود نجات رنجبران استثمار شده به وجود آمد. همینطور می توان از مکاتبی مثل هیومانیسم دانست که بعد از جنگ جهانی دوم با گرایش مجدد به بشر دوستی و مبانی اخلاق شکل گرفت. با اینکه سابقه اقدامات و کارهای اخلاقی به تاریخ تمدن بشری برمی گردد اما این سوال چرا یک کار، اخلاقی می باشد و راز و معیار و بنیاد اخلاقی بودن چیست؟ همچنان باقی مانده می باشد و پاسخ آن یکی از مشکل ترین مسائل فکری و پیچیده ترین مسائل فلسفی بشرتا به امروز بوده می باشد که هنوز فلاسفه جهان توافق نظری عام در موردآن پیدا نکرده اند. ساده ترین تعریف از کار اخلاقی با کار عادی در این می باشد که قابل ستایش و تحسین می باشد. به بیانی دیگر این گونه کارها در درون هر بشری دارای ارزش می باشد ارزشمند و گرانبها و این ارزش مافوق ارزشهایی می باشد که با پول و کالای مادی قابل تقویم باشد (ابزری و یزدان شناس، 1386).

2-2-3. نظریه های اخلاق

در باب اینکه چگونه کارها ارزشمندند یا ارزش خود را از کجا کسب می کنندنظریه های مختلفی هست که در ذیل به مهمترین آنها تصریح می گردد:

2-2-3-1 نظریه عاطفی

یکی از نظریات درمورد ملاک اخلاقی بودن که از قدیمی ترین نظریات می باشد، نطریه عاطفی می باشد گروهی رمز اخلاقی بودن را در عواطف بشر می دانند، می گویند کار عادی و معمولی کاری می باشد که از انگیزه های خودخواهانه و میل های طبیعی بشر سرچشمه بگیرد و هدف از آن هم رساندن سودی به خود یا رسیدن خود شخص به لذتی باشد. هر کار که از چنین میل هایی سرچشمه بگیرد و برای چنین هدف هایی باشد کار عادی و معمولی می باشد واخلاقی نیست مثل اکثر کارهایی که مردم انجام می دهند.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

تبیین ارتباط اخلاق مدیریتی و سلامت سازمانی در شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان

1-5-2. اهداف فرعی:

  • مطالعه ارتباط بین صداقت و سلامت سازمانی شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان
  • مطالعه ارتباط بین دوری از تبعیض و سلامت سازمانی شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان
  • مطالعه ارتباط بین اعتماد و سلامت سازمانی شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان
  • مطالعه ارتباط بین تکریم و سلامت سازمانی شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان
  • مطالعه ارتباط بین عدالت و سلامت سازمانی شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : ارتباط بین اخلاق مدیریتی و سلامت سازمانی شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان  با فرمت ورد